Kilkanaście dziur czyha na kierowców jadących ul. Smugową przy skrzyżowaniu przy 20 Stycznia. Gigantyczna wyrwa w asfalcie jest w Wyspiańskiego przy Skłodowskiej. Po zimie rozsypała się ulica Jankego, Myśliwska... Można wyliczać godzinami.

- W zeszłym tygodniu asfaltem na zimno, czyli chemioutwardzalnym, wypełniliśmy dziury na Moniuszki, na Brackiej przy skrzyżowaniu i na Podmiejskiej – informuje Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. - Takie łatanie wystarcza tylko na miesiąc. Robimy to po to, żeby kierowcy kół nie urywali.

W Zarządzie Dróg Miejskich zostały rozstrzygnięte konkursy na remonty cząstkowe chodników, jezdni i wyrównanie dróg gruntowych.

- Niebawem podpisujemy umowy. Gdy to nastąpi, firmy przystąpią do pracy - obiecuje dyrektor.

Remontem dróg miejskich zajmie się firma Barbary Wiśniewskiej z Łodzi. Za załatanie 5.000 m kw. dziur zapłacimy 221.400 zł.

Wyrównywaniem chodników zajmie się firma Mariusza Malarczyka z Łodzi. Będzie to kosztowało 77.957 zł.

O przejechanie równiarką dróg gruntowych walczyło 9 firm. Konkurs wygrała łódzka firma Hubertus. Około 50 kilometrów dróg gruntowych przejedzie wyrówniarką za 113.192 zł. Najdroższa oferta wyniosła 613.462 zł.

- Szykujemy listę dróg miejskich do natychmiastowego remontu – zapewnia dyrektor Wołosz.

Mieszkańcy ulicy Chmielnej i Wschodniej w Ksawerowie skarżą się na dziury. Narzekają też na drogę Południową, która jest drogą powiatową.

Dużo będzie działo się na drogach w gminie Pabianice.

O planach na drogi powiatowe i gminne przeczytasz w papierowym wydaniu Życia Pabianic