Grupa terapeutów i raperów - dawnych gangsterów i dealerów narkotykowych spotkała się z młodzieżą w Gimnazjum nr 3. Pokazali bardzo rzeczowo i ciekawie opracowany program profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej uczniom stwarzającym największe problemy wychowawcze. Jaskrawie ilustrowane skutki używania narkotyków, alkoholu i prowadzenia rozwiązłego trybu życia budziły zainteresowanie młodzieży. Momentami sala całkowicie milkła. Jak mówi młodzież: są pewne sprawy, które trzeba głęboko przemyśleć, bo konsekwencje dotykają nie tylko tych popadających w uzależnienie, ale również ich dzieci, często niechciane, no i całe rodziny.

Prezydent Zbigniew Dychto wspólnie z Chrześcijańską Misją „Nowa Nadzieja” zaprosił do Pabianic grupę prowadzoną przez Piotra Stępniaka ze Stowarzyszenia Pomocy „Arka Noego”.

Witani są w całym kraju przez szkoły, poprawczaki, domy dziecka i więzienia dla recydywistów. 

- Chcielibyśmy podziękować prezydentowi Zbigniewowi Dychcie za dofinansowanie tej cennej inicjatywy i przysłania do nas grupy Piotra Stępniaka - mówił Włodzimierz Stanek, dyrektor Gimnazjum nr 3 . - Uważam, że dobrze by było, gdyby ten zespół odwiedzał nasze szkoły co roku.

Z propozycją zaproszenia do Pabianic zespołu Stępniaka wystąpiła także Agnieszka Molenda, pedagog szkolny I LO.

- Ufamy, że 11 września, gdy zgodnie z umową zespół ponownie przybędzie do Pabianic, aby wystąpić w „mechaniku”, będzie także w  LO - mówi Dariusz Pomorski.