Bezkonkurencyjnym dostawcą Internetu na terenie naszego miasta okazała się telewizja kablowa UPC, która oferuje najszybsze łącza internetowe w atrakcyjnych cenach. Zaraz za nią uplasował się niezależny operator telekomunikacyjny Netia i POL-Net.

W UPC miesięczny abonament za "najwolniejsze" łącze o prędkości 5 Mbit/s wynosi 55 zł. Podczas gdy cennik firm Hyperion oraz Debnet kończy się na szybkości 1,5 Mbit/s, za którą trzeba słono płacić 89 i 80 zł. To sporo, zwłaszcza że za taką samą cenę w UPC możemy podłączyć nasz komputer do łącza internetowego o prędkości 25 Mbit/s. Ubogo w stosunku do konkurencji prezentuje się także oferta telewizji kablowej BUGAJ, gdzie dostępne są tylko łącza 1,5 Mbit/s (50 zł) i 3 Mbit/s (80 zł). Ciut lepiej wypada POL-Net , który ma Internet o szybkości 3 Mbit/s (70 zł) i 5 Mbit/s (80 zł). Ciekawą alternatywą dla UPC jest Netia, która umożliwia dostęp do globalnej sieci od 1 Mbit/s (49 zł) do 20 Mbit/s (69 zł). To oferta dla osób, które mają telefon stacjonarny lub będących w zasięgu linii Netii.

Dla mieszkańców, którzy nie mają możliwości podłączenia w domu przewodowego Internetu, pozostaje skorzystanie z usług firmy FORWEB. Bezprzewodowe łącze o prędkości 1 Mbit/s to koszt 56 zł co miesiąc. Z kolei za połączenie 4 Mbit/s będzie trzeba zapłacić 94 zł.

List z Hyperiona

Witam
Chciałbym zauważyć iż piszecie nieprawdę. Prawdopodobnie ktoś przeglądał cenniki podstawowe i to tylko pierwszą stronę dokumentu ( na stronie 2 znajduje się rozbudowa cennika
podstawowego ). Oczywiście nikt nie podpisuje umowy z tego cennika. Prosze przeanalizować aktualną ofertę.


Cenniki znajdują sie pod adresami:

http://www.hyperion.pl/public/hyperion/file/promocje/promo_cztery_bonusy_cennik.pdf

http://www.hyperion.pl/public/hyperion/file/promocje/promo_hyper_promocja3_cennik.pdf

http://www.hyperion.pl/public/hyperion/file/promocje/promo_monoduotrio_cennik.pdf


To klient decyduje z którego cennika chce podpisać umowę. Jest jeszcze jeden cennik którego niema na stronie. Jako jedyni w Pabianicach posiadamy łącza symetryczne nie tak jak np. w UPC.

W odniesieniu do łącz internetowych nie powinno używać się słowa szybkość a przepustowość ponieważ nie mamy do czynienia ze zmianą położenia ciała fizycznego w przestrzeni. Szybkość to wielkość wektorowa zatem nie ma zastosowania do obiegu informacji. Można mówić o szybkości
transmisji danych.

Najtańszy dostęp do Internetu można mieć za około ~30 zł w technologi kablowej.

 

Łukasz Jabłoński, serwis, Hyperion o/ Pabianice