Co to Harlem Shake?

Harlem Shake to utwór w oryginale nagrany przez Baauera, amerykańskiego producenta muzycznego. Oryginał stał się materią do niezliczonych już przeróbek i teledysków wrzucanych na YouTube. Na czym to polega? Schemat jest jeden: najpierw widzimy ujęcie na którym tańczy tylko jedna osoba. Po kilkunastu sekundach tańczy już cała reszta aktorów. O ile w ogóle o tym, co robią, można powiedzieć taniec. Liczy się pomysłowość przebrania i ruchów.

Przeróbki w ogromnej ilości powstają na całym świecie. Swoją własną wersję tego teledysku ma już ogromna liczba polskich miast. Właśnie stąd narodził się pomysł, aby coś takiego powstało także w Pabianicach.

Już trwają ku temu przygotowania, a wszystko za sprawą... wydarzenia na facebooku, które założył pabianiczanin Krzysztof Wlazło. Swój udział w ciągu zaledwie kilku dni zapowiedziało już niemal 500 osób. Wydarzenie można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/events/614761725207870/

Spotykamy się 10 marca o godzinie 13.00 na Lewitynie - odbędzie się happening Harlem Shake. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na efekt końcowy.

Tutaj zlepek przykładowych przeróbek: