Przecięto wstęgę i oficjalnie otwarto Kino Helios w Pabianicach. Mieści się w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Tkalnia. Filmy obejrzymy na czterech salach, gdzie łącznie mamy ok. 600 wygodnych foteli. Zanim wejdziemy na film zaopatrzymy się w kinowym barze w to, co podczas filmu jemy najchętniej, czyli popcorn lub nachosy. Ci, którzy przyjdą na film wcześniej mogą się napić dobrej kawy. Do tego serwują kilka rodzajów ciast.

- Takiej oferty jak nowoczesne kino brakowało w tym mieście. Chcemy, aby było to miejsce dla mieszkańców, w którym miło będą spędzać czas – mówi Piotr Ścigała, dyrektor Heliosa w Pabianicach.

Co dzieje się z okazji otwarcia. Od godz. 11.00 o każdej pełnej godzinie jest konkurs „Koło Fortuny”. Poza tym przygotowano quiz wiedzy o filmie, w którym mogą wziąć udział zarówno młodsi, jak i starsi kinomaniacy. Dla dzieci są również pokazy iluzji i sztuczek magicznych, kącik charakteryzacji i sztuczki cyrkowe z Jackiem Sparrow.

- Bardzo mi się tutaj podoba. Wygrałam fajne nagrody, pomalowałam sobie buzię, a teraz układam klocki – mówi 11-letnia Zuzia.

Z repertuaru największym powodzeniem cieszy się film „(Nie)znajomi” produkcji polskiej. Możemy również wybrać się na bajkę „Angry Birds 2”.

- Przyszliśmy rodzinnie zobaczyć jak wygląda nowe kino. Chcieliśmy też, aby dzieciaki się trochę pobawiły, bo na otwarciu zawsze dzieją się dodatkowe rzeczy. Teraz idziemy na bajkę – mówi Krzysztof Duszyński, pabianiczanin.

Oprócz tego możemy obejrzeć film „Ad Astra” i przedprmierowo „Był sobie pies 2”. Dla tych, którzy oczekują mocnych wrażeń grają „Rambo. Ostatnia krew”. Kto jeszcze nie miał okazji to może się wybrać na „Politykę” Patryka Vegi lub film „Piłsudski” w reżyserii Michała Rosy.

Poza regularnym repertuarem, w którym dostępne są największe hity światowej kinematografii, Helios prezentuje widzom także seanse specjalne takie jak: Kino Kobiet, Nocne Maratony Filmowe, Kino Konesera czy Helios dla Dzieci.