Zakończyło się rozwieszanie świątecznej iluminacji wzdłuż ulic Zamkowej i Warszawskie. Ozdoby pojawły się, jak rok temu, na 151 słupach od Zielonej Górki do ul. Kresowej.

Oświetlenie będzie włączone w sobotę, a  wyłączone 2 lutego 2018 r. Już dziś jednak część lampek na ul. Warszawskiej została włączona.

- Ozdoby zrobione z energooszczędnych węży LED będą świeciły przez ok. 15 godzin w ciągu doby. Montażem zajęła się firma Jumi – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Nowe oświetlenie zastąpiło w 2015 roku dawne „choinki”, czyli kolorowe lampki zawieszane na słupach wzdłuż Zamkowej. Z inicjatywą zmiany świątecznego oświetlenia wystąpiło Towarzystwo Przyjaciół Pabianic. Firma Lumileds sfinansowała iluminację. LED-y zaświeciły wtedy na 116 słupach (od Zielonej Górki do Starego Rynku). W ubiegłym roku przedłużono oświetlenie do ul. Kresowej. Montażem, konserwacją i demontażem lampek zajmuje się na zlecenie miasta firma Jumi.

W pierwszych dniach grudnia przed Urzędem Miejskim ma być ustawiona choinka i świecący prezent – 4-metrowa dekoracja zrobiona z 8.950 lampek.

Dekorację przekazała miastu firma Jumi.