Jakie jeszcze utrudnienia czekają na kierowców?

Tak jak co roku zmianie ulega organizacja ruchu na ulicy Kilińskiego. Niewielkie zmiany czekają kierowców na ulicach: Świetlickiego, Waltera-Jankego, Bugaj i Nawrockiego.

Ulica Kilińskiego będzie drogą jednokierunkową pomiędzy ulicą Grota-Roweckiego a skrzyżowaniem z ulicą Świetlickiego. Kierowcy pojadą tu tylko w stronę Jutrzkowickiej. Dopuszczone będzie parkowanie po obu stronach jezdni. Od strony cmentarza dopuszcza się parkowanie na jezdni równolegle do krawężnika.

Na Świetlickiego (jadąc w kier. cmentarza) będzie zakaz skrętu w prawo w ulicę Kilińskiego i w drugą stronę zakaz skrętu w lewo w ulicę Bugaj (zakaz nie będzie dotyczył autobusów MZK). Będzie można parkować na obydwu skrajnych pasach ruchu. Z Waltera-Jankego też nie skręcimy w ul. Bugaj (zakaz nie dotyczy autobusów).

Od Jutrzkowickiej dojedziemy do Kilińskiego przez Waltera-Jankego i Nawrockiego.

Organizacja ruchu będzie obowiązywać do niedzieli 2 listopada do godziny 18.00.

A gdzie zaparkować? Będzie można zostawić swój samochód na parkingach zorganizowanych przez MOSiR. Wjazd od ulicy Grota-Roweckiego i ulicy Kilińskiego (hotel Włókniarz). Są to parkingi płatne. W piątek i niedziele trzeba będzie zapłacić 5 zł od pojazdu, w sobotę zaś cena wzrośnie do 10 zł.

- Jest to opłata za cały czas parkowania - mówi Krzysztof Kania wiceprezes MOSiR. Pieniądze zebrane za parkowanie w całości zostaną przeznaczone na potrzeby klubu piłki nożnej Włókniarz.