W niedzielę (31 października) i poniedziałek (1 listopada) będzie zmieniona organizacja ruchu wokół cmentarza. Oznacza to, że Kilińskiego (od ulicy Grota–Roweckiego do ulicy Świetlickiego) będzie drogą jednokierunkową. Pojedziemy tędy tylko w kierunku ulicy Jutrzkowickiej. Parkowanie pojazdów będzie możliwe po stronie cmentarza. Objazd ulicy Kilińskiego wyznaczony jest Świetlickiego, a następnie – Nawrockiego.
Ulice: Piękna, Łąkowa, Widok (od ulicy Pięknej) i Wierzbowa, też będą jednokierunkowe. Parkowanie możliwe tylko po jednej stronie wymienionych ulic. Dojazd do cmentarza wyznaczono Piękną, a wyjazd – Łąkową.
Policja radzi, żeby zapoznać się z obowiązującą organizacją ruchu wokół cmentarza. Dostosować prędkość do istniejących warunków ruchu i wykonywać ściśle polecenia policjanta.


Gdzie zaparkować
Odwiedzający groby będą mogli zaparkować samochody na ulicy Kilińskiego, zgodnie ze znakami drogowymi. Na ulicach: Pięknej, Łąkowej i Widok będzie można pozostawić pojazd według wskazań znaków drogowych. Na ulicy Świetlickiego skrajne pasy ruchu przeznaczone zostały na postój samochodów. Ruch będzie odbywał się na pasach wewnętrznych.
Już od piątku zaparkujemy na placu przed hotelem Włókniarz (wjazd od strony ulicy Kilińskiego) i na terenie wokół hali tenisa (wjazd od ulicy Grota–Roweckiego). Parkingi te są płatne – organizuje je Klub Sportowy Włókniarz, zebrane pieniądze będą wykorzystane na potrzeby klubowe młodych sportowców.