Dziś rano oddano do użytku po generalnym remoncie drugie piętro DPS-u przy ul. Łaskiej. 

– Poprawiliśmy funkcjonalność piętra ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Maria Chmielewska, dyrektor DPS.

Na drugim piętrze jest osiem nowocześnie urządzonych pokoi dla 16 pensjonariuszy. Każdy wyposażony jest w dwa łóżka (z elektryczną regulacją materaca i dzwonkiem bezpieczeństwa), kącik kuchenny (z lodówką). W pokoju jest łazienka (z prysznicem) i WC przystosowane dla osób na wózkach. Jest też duża sala kąpielowa.

– Wykonano roboty ogólnobudowlane i instalacyjne, w tym przebudowę 8 pokoi polegającą na powiększeniu łazienek i dostosowaniu ich do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi starosta Krzysztof Habura.

Skuto tynki i położono gładź na ścianach i sufitach, wymieniono podłogi i stolarkę, położono nową instalację elektryczną, sanitarną, oświetleniową i teletechniczną. Zmieniono położenie czujek SAP, wymieniono instalację przyzywową na bezprzewodową, wymieniono instalację c.o., wyremontowano korytarze.

– Całkowity koszt remontu to 389.883,72 złotych – wylicza starosta. – Wkład własny powiatu wyniósł 229.883,72 zł. Dofinansowanie ze środków PFRON to 160.000 zł. 90.000 złotych kosztowało wyposażenie pokoi.