Po raz kolejny pabianicka policja przeprowadziła na terenie powiatu akcję "Pasy". Skontrolowano blisko 120 pojazdów. Ukarano ponad 100 kierujących za niezapięte podczas jazdy pasy bezpieczeństwa.

17 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili po raz kolejny w powiecie akcję „Pasy”. W trakcie tych działań skontrolowano ponad 120 pojazdów. Ukarano ponad 100 kierujących za niezapięte podczas jazdy pasy bezpieczeństwa. 
Wśród pasażerów znalazły się 3 osoby, które zapomniały o tym obowiązku. Policjanci zwracali również uwagę, czy najmłodsi pasażerowie byli prawidłowo zapięci w fotelikach. W tym przypadku policjanci nałożyli jeden mandat za nieprawidłowe przewożenie dziecka w pojeździe. Policja apeluje o rozwagę i zapinanie pasów bezpieczeństwa, które niejednokrotnie ratują nam życie i czasami pozwalają uniknąć poważniejszych obrażeń ciała.

Podczas czwartkowej akcji policjanci zatrzymali do kontroli jadącego ul. Partyzancką volkswagena z przyczepką. 50-letni kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, jak również dokumentów od pojazdu. Po otrzymaniu mandatu i punktów karnych mężczyzna próbował przekupić policjantów pięćdziesięciozłotowym banknotem, umieszczonym na policyjnym notatniku. 50-latek odpowie za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji.