W zeszłym roku podczas majowego długiego weekendu drogówka złapała 5 nietrzeźwych kierowców i 7 rowerzystów. 

- Co roku kontrolujemy kierowców w ramach akcji bezpieczny majowy weekend – mówi młodszy aspirant Tomasz Tarała.

Wtedy ruch drogowy sprawdza nie tylko trzeźwość kierujących. Sprawdzają, czy jeździmy zapięci w pasy, czy przewozimy dzieci w fotelikach.

W zeszłym roku od 30 kwietnia do 3 maja policja zatrzymała 5 nietrzeźwych kierowców i 7 nietrzeźwych rowerzystów. 30 kwietnia i 1 maja po trzech. 2 maja w ręce policjantów wpadł jeden, a 3 maja ujawnili aż pięciu nietrzeźwych.

- Do tej pory jest spokojnie, nie zatrzymano jeszcze żadnego nietrzeźwego kierowcy - mówił po godzinie 12.00 dyżurny policji.

Ale w województwie łódzkim już tak pięknie nie jest. Do 3 maja do godziny 10.00 policjanci odnotowali na terenie województwa łódzkiego 36 wypadków, w których zginęły dwie osoby a 51 zostało rannych.

- Niestety, mimo licznych apeli funkcjonariusze nadal musieli interweniować w stosunku do 130 kierujących na podwójnym gazie - informuje kom. Adam Kolasa.

Wzmożone policyjne działania trwają od wczesnych godzin rannych 29 kwietnia. Od tego czasu do 2 maja do godziny 11.00 policjanci odnotowali na terenie województwa łódzkiego 27 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 37 zostało rannych. 

Z toku na rok policja łapie coraz więcej pijanych kierowców. W 2013 roku drogówka zatrzymała 294, w 2014 – 298, a w zeszłym roku już 306.

Nietrzeźwi kierujący spowodowali w zeszłym roku 39 zdarzeń drogowych, w tym 5 wypadków. W ich wyniku zginęły 2 osoby, a 7 zostało rannych. Ponadto nietrzeźwi doprowadzili do 34 kolizji drogowych.