Dziś (piątek) pielgrzymi z Ukrainy i Hiszpanii w towarzystwie przewodnika z muzeum wezmą udział w grze miejskiej, zwiedzając w ten sposób Pabianice. Oprócz zabawy będzie też czas na modlitwę i spowiedź.

O godzinie 19.00 z parafii św. Maksymiliana Kolbego wyjdzie procesja Drogi Krzyżowej. Wierni przejdą ulicami: Toruńską, Wileńską, Orlą, Grota-Roweckiego i 20 Stycznia. Około godziny 21.00 powinni dotrzeć do kościoła Miłosierdzia Bożego. W drodze krzyżowej może wziąć udział każdy.

- Możliwe będą utrudnienia w kursowaniu autobusów linii „1”, „2”, „3”, „7” i „260”. Trasa kursowania na bieżąco będzie dostosowywana do aktualnej sytuacji drogowej – informuje Katarzyna Golińska z Urzędu Miejskiego.

Do kościoła przy ul. 20 Stycznia wierni powinni dojść około 21.00. Tam wezmą udział w mszy. Młodzież z zagranicy będzie miała możliwość wyspowiadać się w różnych językach.

Po zakończeniu uroczystości (ok. 22.30) sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego odjadą dodatkowe autobusy linii „4” i „5”. „Czwórka” od kościoła Miłosierdzia Bożego pojedzie do ronda przy ul. Waltera-Jankego, gdzie zawróci i dalej pojedzie stałą trasą do 15. Pułku Piechoty „Wilków”. Następnie autobus pojedzie ulicami: Łaską, Podmiejską, Karniszewicką i Lutomierską do zajezdni MZK (będzie zatrzymywał się dodatkowo na przystankach na ul. Karniszewickiej). Autobus linii „5” od kościoła Miłosierdzia Bożego pojedzie do ul. Waltera-Jankego i dalej stałą trasą do Dworca PKP.

 

Pabianice goszczą 64 pielgrzymów zmierzających do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Młodzież z Ukrainy i Hiszpanii zostanie u nas do poniedziałku.

Pielgrzymi mówią w swoich ojczystych językach, niektórzy trochę po rosyjsku i angielsku. W dokładnym porozumiewaniu się z nimi po angielsku pomaga Agata Subczyńska. W rozmowie w języku hiszpańskim pomaga Natalia Koprowska.