Radio Łódź nadało na żywo koncert, w którym pięcioro pabianiczan brawurowo wykonało 11 utworów. Były to tanga Astora Piazzolli i tanga polski kompozytorów w genialnej aranżacji Michała Makulskiego - też pabianiczanina.

Rewelacyjne wykonanie tang zawdzięczamy Maciejowi Ćwiklińskiemu (akordeon), Rafałowi Rydygierowi (skrzypce), Jackowi Matuszewskiemu (gitara), Ewie Kaczmarek-Lewera (fortepian) i Bartłomiejowi Dyner (kontrabas). To doskonale wykształceni muzycy. Dlatego słuchanie ich to ogromna przyjemność. Grają profesjonalnie, ale non-stop puszczają oko do publiczności... I wtedy słyszymy tanga w takim wykonaniu, o jakim mogliśmy wcześniej tylko sobie pomarzyć.

W gościnnym studiu koncertowym Radia Łódź im. Henryka Debicha było ponad 200 widzów. Chętnych było więcej, ale nie zmieścili się na widowni. Koncert tak się spodobał, że zespół musiał 4 razy bisować. Owacje były na stojąco.

Kto nie słyszał, niech żałuje. Ale jeszcze ma szansę posłuchać tang w wykonaniu Quinteto el Tango. Są na ich pierwszej płycie. Można ją kupić za 25 zł w redakcji Życia Pabianic przy Starym Rynku 7.

- Wiedzieliśmy, że to co robimy, jest na dobre. Wierzyliśmy, że kiedyś wydamy płytę, ale nie sądziliśmy, że nastąpi to tak szybko – mówił na koncercie rewelacyjny akordeonista Maciej Ćwikliński. - Jest wiele osób, którym chcemy podziękować, którym jesteśmy wdzięczni. Ale specjalne podziękowania kierujemy do Jana Jankowskiego.

Już wiadomo, że pierwszy powakacyjny koncert będzie w Pabianicach. Jesienią zagrają w sali koncertowej hotelu-SPA Fabryka Wełny.