W niedzielę przed Centrum Handlowym Echo zbierano pieniądze, żywność oraz stare koce na rzecz schroniska dla zwierząt w Pabianicach. Akcja zainicjowana przez radną Monikę Cieślę była udana.
– Zabraliśmy 160 kilogramów suchej karny dla psów i 10 kilogramów karmy dla kotów – wylicza.
Oprócz tego: 12 kg małych puszek mięsnych dla psiaków, 26 kg dużych puszek, 4 kg makaronu, 17 kg ryżu, 50 kg kaszy, 16 koców, 10 narzut i 1.200 zł w gotówce.
– Za te pieniądze kupionych zostanie 100 misek nierdzewnych dla czworonożnych mieszkańców schroniska, 2 domki dla kotów i specjalne łapki do wyłapywania bezpańskich kotów – mówi Monika Cieśla.
Kilkanaście psiaków ze schroniska znalazło też kochających właścicieli.
Ci, którzy nie zdążyli w niedzielę przed Echo, dary dla zwierząt mogą składać bezpośrednio w schronisku przy ulicy Partyzanckiej 110. Są plany, by akcja „Przytul zwierzaka” odbywała się cyklicznie co roku w okolicach Światowego Dnia Zwierząt.
– Zbiórka karmy i koców dla piesków kontynuowana jest teraz w pabianickich przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach – informuje radna. – Ta szkoła, która zbierze najwięcej darów, dostanie nagrodę ufundowaną przez prezydenta.