Na co na pewno będziemy mogli zagłosować?

- To m.in. zakup drona, który byłby wsparciem przy poszukiwaniach osób zaginionych. To również plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3, czy zakup specjalnych ubrań i hełmów do druhów z OSP Pabianice – wylicza Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Wśród zaakceptowanych są projekty na które potrzebne będzie nawet 250.000 złotych. To maksymalna kwota jaką można przeznaczyć z Budżetu Obywatelskiego na pojedyncze zadanie. Na tę kwotę wyceniono m.in. budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 17, oświetlenie w Parku Wolności, zrobienie infrastruktury na boisku MOSiR, budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 2, rewitalizację terenu obok Centrum Seniora oraz pływającą fontannę na Lewitynie.

Najtańszy projekt za 50.000 złotych to wzbogacenie księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Komisja nie dopuściła pod głosowanie trzech projektów. Wnioskodawcy mogą się odwołać od decyzji. Mają na to czas do 26 września. Odwołanie trzeba złożyć w sekretariacie prezydenta.

Oficjalna lista projektów poddanych pod głosowanie będzie znana 27 września. Będą opublikowane na stronie budzet.um.pabianice.pl. Formularze będą dostępne również w Wydziale Spraw Społecznych i Gospodarczych Urzędu Miejskiego przy ul. Narutowicza 33, pok. nr 14.

Głosowanie ruszy 1 października i potrwa dwa tygodnie. Każdy z nas może oddać 3 głosy na 3 różne projekty. Każdy głos to 1 punkt. Wyniki poznamy najpóźniej 18 października.

Będzie to piąta edycja Budżetu Obywatelskiego Pabianic. Do podziału jest milion złotych.