Jej autor, Artur Komoter, lider KKP podkreśla, że drzewa na ulicach Wiejskiej, Wileńskiej, Orlej, Roweckiego i Nawrockiego ograniczają widoczność zarówno kierowcom, jak i pieszym. Przekonuje, że sposobem na poprawę bezpieczeństwa jest usunięcie tych rosnących przed i za przejściami.

- Od czerwca 2021 roku kierowcy muszą ustępować pierwszeństwa pieszym wchodzących na przejście. Jak można ustąpić pierwszeństwa pieszemu jeśli trudno go dostrzec z bezpiecznej odległości podczas jazdy? - pyta Artur Komoter. - Drzewa przed i za przejściami dla pieszych zwyczajnie zakrywają pieszych, którzy oczekują na wejście na przejście, a piesi są zmuszeni do ustawienia się w odpowiedni sposób, aby kierowcy mogli ich zauważyć oraz do wychylania się, żeby móc ocenić sytuację na jezdni.

Członkowie Konfederacji zawnioskowali do zarządcy drogi powiatowej nr 3304E o przeprowadzenie oględzin wszystkich znajdujących się na niej przejść dla pieszych i usunięcie drzew rosnących 25 metrów przed i za nimi. Apelują też do radnych powiatu pabianickiego poruszenie tematu bezpieczeństwa przy przejściach dla pieszych na drogach powiatowych podczas kolejnej sesji.

Poniżej pełny tekst pisma.

Konfederaci z Pabianic proponują wycięcie drzew rosnących w okolicach pasów. Żeby było bezpieczniej