W ubiegłym roku samorządowcy sami przygotowali koszyczki wielkanocne dla potrzebujących. Akcja okazała się bardzo pożyteczna, bo pozwoliła obdarowanym spędzić święta w atmosferze spokoju i beztroski, mimo szalejącej pandemii, która odebrała im źródła dochodu.

- Dziś, po roku, tych osób jest niestety znacznie więcej – przyznaje Krzysztof Rąkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Pabianicach. - Wracamy więc z naszą akcją, tym razem prosząc Was o wsparcie.

Radni Koalicji dla Pabianic miejscy i powiatowi, prezydent Grzegorz Mackiewicz z zastępcami, starosta Krzysztof Habura z zarządem, Platforma Obywatelska, Lewica, Blok Samorzadowy Razem ale przede wszystkim pabianiczanie o wielkim sercu składają się na koszyczki. Aby wspomóc potrzebujących wystarczy zrobić przelew. Jeden koszyczek to koszt 40 zł.

- Przy pomocy Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej i spółdzielni socjalnej Zielone Pabianice chcemy przygotować minimum 75 koszyczków wielkanocnych. Pamiętajcie, że jeden koszyczek to jedna rodzina, która otrzyma promyk wielkanocnej nadziei – zachęca Rąkowski.

Zgłosić chęć wsparcia można bezpośrednio radnemu przez prywatną wiadomość na Facebooku lub mailowo: krzysiek.rakowski@gmail.com

W tamtym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy koszyczki wielkanocne dla osób potrzebujących, aby mogli przeżyć...

Opublikowany przez Krzysztof Rąkowski Sobota, 13 marca 2021