Koalicyjny Klub Radnych Pabianice organizuje I Charytatywny Rajd Rowerowy z cyklu Aktywne Pabianice.
- Szczytnym celem rajdu jest wsparcie remontu sali porodowej w Pabianickim Centrum Medycznym – zapowiadają organizatorzy. - Wpisowe to 5 zł od uczestnika, ale mile widziana jest wielokrotność tej kwoty.

Opłaty można dokonać w trakcie rejestracji bezpośrednio przed rajdem. W trasę rowerzyści wyruszą w najbliższą niedzielę, punktualnie o godzinie 10.00 z Lewitynu.

Przewidywana trasa to 23 kilometry (z postojami w trakcie rajdu). Organizatorzy zapewniają też kamizelki odblaskowe i posiłek po zakończeniu wyprawy.
Spośród uczestników rajdu rozlosowane zostaną nagrody 3 września - w trakcie eventu kończącego akcję Aktywne Pabianice.

Przypominamy, że przy okazji charytatywnego rajdu można wesprzeć też nasze miasto w zmaganiach w konkursie ogólnopolskim „Kręć Kilometry”. Wystarczy skorzystać z jednej z popularnych aplikacji mobilnych: Endomondo, Strava, Runkeeper czy Kręć kilometry. W czasie kampanii pojawiać się będą wyzwania, których ukończenie pozwoli na zdobycie także nagród indywidualnych, takich jak: kupony na zakupy na mobilnym Allegro, kamery sportowe czy opaski z monitorem aktywności. Na zbieranie kilometrów jest czas do końca września. Wystarczy dołączyć do kampanii na stronie: http://kreckilometry.pl/.