Helikopter przyleci po Jerzego Kryszaka, który w niedzielę z  Dni Pabianic poleci prosto na scenę X Sopockiej Nocy Kabaretowej.

W prawie trzygodzinnym kabaretonie wystąpią czołowi polscy kabareciarze: Jerzy Kryszak, Kabaret Jurki i Katarzyna Piasecka. - Wśród prowadzących imprezę będzie Katarzyna Piasecka. Nie zabraknie znanych w całym kraju zespołów muzycznych – mówi Joanna Rakowska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury. - Będzie też sporo dobrej muzyki. Zaczniemy od reggae.

Przebojem „Chodź ze mną” rozpocznie występ kapela Power of Trinity. Usłyszymy też zespół Raggafaya, czyli połączenie hip-hopu z reggae. Nie rozczaruje nas występ grupy The Stylacja.

- Podstawą brzmienia tej łódzkiej grupy jest czteroosobowa sekcja dęta, w skład której wchodzą: puzon, waltornia, saksofon i trąbka – wylicza Rakowska. - Ten zespół gra na najlepszych scenach w Polsce.

Nie zabraknie występu pabianickiej kapeli Muchy w Butelce.

W niedzielę impreza rozpocznie się w parku Wolności o godz. 11.00. Wtedy na małej scenie zobaczymy finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Nowoczesnego. Moda na eko zagości na scenie o godz. 14.00, czyli teatrzyk Grupa Dialog, pokaz ekomody, taniec (Salsa Picante i Eskadra). Na wszystkich czekają warsztaty kulinarne, taneczne, plastyczne i balonowe rzeźby. Atrakcją będą pokazy kulinarne w wykonaniu Łukasza Szewczyka, mistrza Polski w carvingu - sztuce rzeźbienia w warzywach i owocach. W parku rozstawią się stoiska gastronomiczne i wesołe miasteczko dla dzieci.

 

Rozkład jazdy na niedzielę:

15.00 Muchy w Butelce

15.30 The Stylacja

II Pabianicki Kabareton

16.30 Katarzyna Piasecka

17.00 Jerzy Kryszak

18.00 Kabaret Jurki

Koncerty i pokazy tańca

19.10 Shadow Squad

19.15 Raggafaya

20.15 zespół taneczny Shadow Squad

20.20 Power of Trinity

21.20 Teatr Ognia

 

W niedzielę w parku Wolności będzie zbiórka używanych zabawek. Przyjmowane będą nowe i używane, ale w bardzo dobrym stanie. Mile widziane są m.in. maskotki, gry planszowe, lalki, samochodziki, klocki, misie, pieski czy innego rodzaju zwierzęta. Osoby, które przyniosą ich najwięcej, otrzymają kosze do segregacji śmieci.

 

Dodatkowe autobusy do parku Wolności

- Ułatwią one powrót z parku Wolności na Bugaj i do centrum miasta – mówi Andrzej Różański, inżynier miasta.

Dodatkowe autobusy na linii „5” pojadą w niedzielę o godz.: 18.52, 20.12, 21.42 z dworca kolejowego. O godz. 22.23 będzie jeszcze kurs linii „1”. Z ulicy Wiejskiej w kierunku Waltera-Jankego autobusy będą zabierać mieszkańców co 20 minut.

Powrót z parku Wolności ułatwią również dodatkowo autobusy linii „6”, których trasa w godzinach wieczornych zostanie wydłużona. Kursy autobusu linii „6” o godz. 19.01 i 20.21 pojadą z Karolewa ulicami: Wiejską, Łaską do dworca kolejowego. Tu zawrócą, następnie ponownie Łaską i Wiejską do przystanku Jana Pawła I I(szpital) i pojadą dalej bez zmian w kierunku Waltera-Jankego.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby wybrali się na Dni Pabianic, korzystając ze środków komunikacji zbiorowej – dodaje Różański. - Wiadomo przecież, że liczba miejsc parkingowych dookoła parku jest ograniczona.

W związku z utrudnionym przejazdem autobusów miejskich ulicą 15. Pułku Piechoty "Wilków" kurs autobusu linii „4” o godz. 16.37 z Waltera-Jankego zostanie skrócony do przystanku Jana Pawła II/DPS, a następnie pojedzie do dworca kolejowego.