Listy do redakcji:

"Piszę do Państwa w dręczącej mnie sprawie bezpieczeństwa mojego i mojej rodziny.

Jestem mamą dwuletniego dziecka. Ostatnimi czasy ucieszył mnie fakt luzowania przez rząd obostrzeń dotyczących kwarantanny tj ponowne otwarcie skwerów, parków oraz umożliwienie wstępu do lasu. Niestety moja radość nie trwała zbyt długo. Spaceruję z dzieckiem po znajdującym się blisko mojego domu Parku Wolności. To co teraz dzieje się w tym miejscu przechodzi ludzkie pojęcie a na pewno granice przyzwoitości. Nie wiem co mają w głowie wszyscy ci spacerowicze, którzy w nosie mają nakaz noszenia maseczek ochronnych. Około 30 procent mijanych przeze mnie ludzi nie nosi maseczek ochronnych. Ludzi w tym miejscu jest pełno, nie dziwne, ładna pogoda, ludzie mają dość czterech ścian... Jednak jak widzę całe rodziny lub grupy znajomych z maseczką pod brodą lub bez maseczki na buzi zastanawiam się gdzie są patrole Straży Miejskiej lub policji? Problem ten nie dotyczy tylko parku lecz całej dzielnicy Piaski. Nie mogę założyć maseczki tak małemu dziecku i to o jego zdrowie i życie obawiam się najbardziej. Proszę dla bezpieczeństwa mojego i mojej rodziny o reakcję odpowiednich służb w tym temacie.

Stała czytelniczka"

 

"W sobotę jak i w niedzielę w Parku Wolności nie obowiązywały maseczki. Rowerzyści, wrotkarze, biegacze,piesi - nikt w maseczce nawet nie mieli jej na przysłowiowej brodzie.
Czy w Pabianicach nie obowiązują przepisy? Czy czujemy się tak pewni, że nas choroba nie dosięgnie? Z tego co zauważyłam osoby 65+ maseczka na twarzy pomimo, że nam raczej jest ciężko a jednak nosimy.
Jak mam się czuć bezpiecznie jeżeli mijają mnie osoby bez maseczek, a utrzymanie odległości to marzenie.
Drodzy Pabianiczanie jesteście tacy pewni siebie, narażacie się ale na własną odpowiedzialność? Dlaczego to Wy macie decydować o moim zdrowiu lub zdrowiu innego człowieka. Chcecie bez maseczek, jedźcie w pola,lasy. Jeżeli przepisy obowiązują to dotyczą również Was. No cóż widać, że nikt tego nie kontroluje.

Pabianiczanka rodem z Pabianic"

Zgadzacie się?