Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II podarowała pabianickim potrzebującym kolejnych dziesięć kurtko-śpiworów. Paczki dotarły do schroniska dla bezdomnych przy ul. Kościuszki i stamtąd powędrują w ręce strażników miejskich. Na początku listopada do komendy przekierowano 5 sztuk. Pisaliśmy o tym tutaj.

- Jesteśmy jedną z dwóch organizacji, które po otrzymaniu pierwszej partii kurtek nagłośniły kampanię dobroczynną „Ciepłe serce”, choć dostało je więcej placówek. Fundacja to doceniła. Paczki przyjechały dziś. Wspólnie nagłośnijmy akcję, żeby szła dalej w Polskę, bo warto pomagać- apeluje Klaudiusz Majtka z TPBA.

Kombinezony będą rozdawane osobom koczującym na ulicy, odmawiającym przewiezienia do noclegowni. Te specjalne kurtki mają chronić przed wyziębieniem.

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych, szczególnie w tak ciężkim dla nich okresie jak zima. Jeśli uważacie, że taka osoba może wymagać pomocy, nie bójcie się wykręcić numer 112 lub 986. Również dzięki aplikacji geoportal możecie oznaczyć lokalizację, w której się znajduje.

Jak jeszcze możecie pomóc?

Nieustannie APELUJEMY o środki czystości dla schroniska. W zbiórkę włączyli się min. Straż Miejska, Życie Pabianic oraz Szkoła Podstawowa nr 16.  Potrzebna jest także żywnośc długoterminowa.

- Nasze potrzeby są nieustanne. Bardzo prosimy o pomoc i dziękujemy za okazane wsparcie tym, którzy już nam pomogli- podsumowuje kierownik schroniska.