W głównym serwisie informacyjnym telewizyjnych Łódzkich Wiadomości Dnia pojawił się reportaż o byłym proboszczu podpabianickiej parafii, inspirowany artykułem z naszej gazety. Za sprawą Życia Pabianic mieszkańcy nowego łódzkiego osiedla dowiedzieli się, że w bloku obok zamieszkał ksiądz oskarżony przez prokuratora o pedofilię. Jak się dowiedzieli? Ktoś skopiował strony Życia Pabianic z artykułem „Ciężki grzech księdza Grzegorza” i wrzucił je do skrzynek na listy mieszkańców osiedla. Sąsiedzi księdza, którzy przeczytali artykuł, są zszokowani.

– Podejrzewam, że w tej sytuacji, nikt tu dziecka samego nie wypuści – zwierza się reporterce kobieta.

– Powiedziałam sąsiadce, bo też ma małe dziecko, żeby pilnowała – dodaje inna.

Mieszkańcy nie podejrzewali, że ich sąsiad – rozmowny i często pojawiający się na osiedlowych zebraniach, może mieć niechlubną przeszłość.

Telewizja podała, że ksiądz, którego (niejawna) sprawa toczy się w sądzie, mieszka teraz z matką, prowadzi bujne życie towarzyskie, jeździ samochodem. Sąsiedzi widują go także, gdy pali papierosy w ogródku.

Reportaż telewizyjny można zobaczyć TUTAJ.

52-letni ksiądz Grzegorz A. jest oskarżony z dwóch artykułów – 199 i 200 – kodeksu karnego. Obydwa odnoszą się do seksualnego wykorzystywania nieletnich. Rozprawa sądowa toczy się przy „drzwiach zamkniętych” (bez publiczności). Księdzu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ: Ciężkie oskarżenia księdza. Nowe wieści z sądu.