Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Pabianicach ruszyła z naborem na rok szkolny 2021/22.

- Rekrutujemy mimo pandemicznej rzeczywistości i na przekór termomodernizacyjnym trudnościom – informują pracownicy szkoły. - Wychodząc naprzeciw potrzebom, w tym roku poszerzamy naszą ofertę o klasę saksofonu.

W szkole I stopnia zapisy są na specjalności w cyklu czteroletnim: flet, obój, klarnet, trąbka, fagot, waltornia, puzon, perkusja, altówka, kontrabas, gitara, akordeon, organy i saksofon. Można zapisać dzieci w wieku od 8 do 16 lat. Natomiast w cyklu sześcioletnim można zapisywaćnafortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, akordeon, flet, klarnet, fagot, trąbka, puzon, perkusja, kontrabas i saksofon. W tym przypadku zapisy są dla dzieci od 7 do 10 lat.

W szkole II stopnia przyjmowane są zapisy na wydział instrumentalny o specjalnościach: fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, fagot, trąbka, waltornia, puzon, perkusja, gitara, akordeon i organy. Zapisy są dla kandydatów od 10 do 23 lat.

Rekrutacja zakończy się 31 maja. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej szkoły www.muzyczna.pabianice.pl oraz pod numerem telefonu (42) 215-55-39 oraz (42) 211-80 11.