W tym roku do pabianickiej komendy Straży Miejskiej trafiły cztery komplety nowych mundurów. Zamówił je były komendant, Andrzej Wojkowski. Komplet składa się z dwóch granatowych koszul (z krótkim i z długim rękawem), polaru, czapki i kurtki zimowej. Uszyła je firma Hero Collection z Poznania.

Teraz okazało się, że mundury są niezgodne z regulaminem. Zgodnie z rozporządzeniem koszule strażników powinny być błękitne, a na czapkach powinna znajdować się żółto-granatowa szachownica. 

- Zwracałem na to uwagę poprzedniemu komendantowi - mówi Ireneusz Niedbała, zastępca komendanta. - Nie wiem, dlaczego się na to zgodził. Dla mnie to jest kolekcja dla naiwnych. 

Niedbała wstrzymał zamówienia na nowe mundury. Za te, które już zostały dostarczone, na zwrot pieniędzy nie ma co liczyć. To dlatego, że były szyte na miarę. 

- Stopniowo mają wymieniać je na stare wzory - mówi Niedbała. - Kiedy funkcjonariusze dostaną ekwiwalent za I półrocze, będą musieli uzupełnić mundury. Jestem pewien, że podjąłem słuszną decyzję w tym temacie.