Razem z dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej i i II stopnia w Pabianicach odchodzi ze stanowiska wicedyrektorka Janina Lewandowska. Oboje zostają w szkole jako pedagodzy.

Maciej Ćwikliński będzie dalej uczył gry na akordeonie, a Janina Lewandowska - na fagocie.

- W styczniu złożyłem rezygnację ze stanowiska dyrektora - ujawnił Maciej Ćwikliński. - Roli administratora szkoły i pedagoga nie da się pogodzić. Chciałbym też rozwijać się artystycznie, a na to już brakowało czasu.

Maciej Ćwikliński objął posadę dyrektora naszej szkoły muzycznej we wrześniu 2014 roku, po przejściu na emeryturę przez Celinę Zamuszko. Wcześniej 10 lat był pedagogiem, uczył gry na akordeonie. Sam jest wybitnym muzykiem, wirtuozem tego instrumentu, laureatem wielu prestiżowych konkursów.
Za jego kadencji jako dyrektora szkoła wzbogaciła się o trzy wysokiej klasy akordeony. Zbiórkę pieniędzy przeprowadzono w czasie koncertu charytatywnego pt. "Miłość jest muzyką", jaki odbył się w grudniu ubiegłego roku.

Jak się dowiedzieliśmy, jest już kandydat na stanowisko dyrektora. Jest to osoba rekomendowana przez grono pedagogiczne szkoły. Kto? Tego nie chciano nam zdradzić.
Kandydaturę musi jeszcze zatwierdzić Ministerstwo Kultury.