Od dzisiaj będą nas chłodzić kurtyny wodne. Zostaną ustawione przed Urzędem Miejskim, na Lewitynie i w parku Słowackiego.

- Przed urzędem będzie można napić się zimnej wody z saturatora, którą częstuje ZWiK – informuje Aneta Klimek, rzecznik UM.

Policja apeluje, by podczas upału, nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci, ani zwierząt. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja.
– Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś życie – przestrzega Joanna Kącka z łódzkiej policji.
Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych.
Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa podczas upału w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie
praw zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia. Jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć
wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.
Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112.

Dziś przed godziną 10.00 tablica świetlna nad wejściem do ratusza pokazała 34,5 stopnia Celsjusza.