Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic przypuszcza, że jest ich więcej. 

- Poszukiwania przyniosły bardzo ciekawe wyniki. Odkryliśmy relikty chaty, pochówki zwierzęce i liczne zabytki ruchome. Niektóre z nich wymagają specjalistycznej konserwacji, która jest dość kosztowna. Chcielibyśmy także zorganizować dla mieszkańców naszego miasta wystawę poświęconą wynikom badań, a także kontynuować rozpoczęte badania- mówi Maciej Wlazłowicz, sekretarz stowarzyszenia.

Pasjonaci historii zorganizowali więc internetową zrzutkę pieniędzy. Program można wesprzeć wpłacając dowolną darowiznę poprzez stronę https://zrzutka.pl/rypultowice.

- Zwracamy się do mieszkańców miasta i regionu, jak i również pabianickich firm o wsparcie finansowe. Dla każdego darczyńcy przewidziane są pamiątki udziału w zbiórce- zachęca sekretarz.

Program „Rypułtowice- wieś kapituły krakowskiej” ma na celu poznanie dziejów wsi w średniowiecznych i nowożytnych dobrach pabianickiej kapituły krakowskiej. Prowadzony jest przez TMDP w partnerstwie z Muzeum Miasta Pabianic oraz firmą Geostar. Swojego wsparcia udzielili również min. druhowie z OSP Pabianice i Przychodnia Weterynaryjna Pawła Szymańskiego. Prace nad programem rozpoczęto w 2018 roku, a wykopaliska ruszyły w sierpniu 2019.