W 2018 roku Starostwo postawiło latarnie ledowe przy przejściu dla pieszych obok Szkoły Podstawowej nr 17. Widoczność w tym miejscu jest dobra. Niestety, kawałek dalej, już za Piotra Skargi na pasach ciemno. Tu tylko migają na czerwono i biało solarne lampy. Nie poprawiają jednak one widoczności. Nie łatwo tu przejść. Rowerzyści też boją się skorzystać tu z przejazdu. Mimo, że nie muszą, to schodzą i przeprowadzają jednoślad na drugą stronę ulicy.

Zobacz też: Piesi, których kierowcy nie widzieli. 17 osób potrąconych na pasach

Niebezpiecznie jest też na ul. Zamkowej i Warszawskiej. Panuje tu duży ruch, a samochody często wyprzedzają się, nawet na pasach. Ulica Warszawska dodatkowo jest słabiej oświetlona. Pieszemu najtrudniej jest przedostać się na drugą stronę ulicy przy skrzyżowaniu z ul. Poprzeczną czy Konstantynowską. Ciemności panują też na pasach przy Pabi. Trudno egzekwować tu pierwszeństwo, skoro kierowcy nawet pieszego często nie widzą.

- Jeżdżę tędy z córką samochodem, więc wiem jak słabo jesteśmy, jako piesi, widoczni na tych pasach - mówi spotkana przez nas przy ul. Konstantynowskiej pabianiczanka.

Na ul. Myśliwskiej w godzinach szczytu również panuje duży ruch. Piesi nie czują się bezpiecznie już na przejściu przy Intermarche. Niestety, dalej w kierunku Warszawskiej jest już tylko gorzej. Przy przejściach nie ma wcale światła.

Słabo świecą też latarnie na ul. Piotra Skargi. Duży ruch i słaba widoczność jest na ulicach Moniuszki i Orlej – niemal na całej długości tych ulic. Na szczęście już naprawili ledowe lampy przy Orlej. Przez dłuższy czas nie świeciły.

Niebezpiecznie jest też na ruchliwej ul. Łaskiej.

- Ludzie przechodzą do Biedronki i z powrotem, a są bardzo słabo widoczni – napisał do redakcji pan Łukasz. - Apelowałbym o oświetlenie tego przejścia dla pieszych, wielokrotnie byłem świadkiem jak samochody ostro hamowały przed przejściem, bo nie zauważyły przechodnia.

Inne przejścia zgłaszane przez czytelników:

Dąbrowskiego - Mielczarskiego,

Dąbrowskiego - Kochanowskiego,

Moniuszki-Cicha,

Moniuszki – Matejki

Waryńskiego/Skłodowskiej

Róg Śniadeckiego i Wileńskiej 

„Grota” Roweckiego/Gryzla

P. Skargi/ 3 maja

Świetlickiego - Bugaj

Zadbaj o siebie sam(a)!

Życie Pabianic rozdaje odblaski! Razem dbamy o widoczność na drogach. W środę część rozdaliśmy w okolicach m.in. ulic Zamkowej, Warszawskiej, Piotra Skargi, Nawrockiego, Myśliwskiej. Dziś po południu możecie nas spotkać w centrum miasta. Dla dorosłych mamy odblaskowe opaski, a dla dzieci odblaskowe przywieszki od kina Tomi. Po odblaski zapraszamy też do nas na Stary Rynek 7.