Urząd Miejski i dziesięć parafii w dekanacie pabianickim (wszystkie w Pabianicach oraz parafie w Woli Zaradzyńskiej i Górce Pabianickiej) wspólnie będą ostrzegać przed zagrożeniem dopalaczami. 14 kwietnia o kampanii rozmawiali: ksiądz dziekan Ryszard Stanek, Monika Szewczyk - naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych UM oraz Mirosław Kołodziejczyk, kierownik Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej MCPS.

- Akcję zaplanowano na kilka tygodni. Będzie co dwa tygodnie w innej parafii - informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta. - Pierwsza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 kwietnia, przed kościołem Miłosierdzia Bożego, nieopodal którego działa sklep z dopalaczami.

Rozpocznie się przed godz. 8.30 i potrwa do 14.00.

- Po trzech mszach odprawianych w tym czasie w kościele (w tym mszy dla dzieci) rozdawane będą ulotki z informacjami, jak rozpoznać zagrożenie i gdzie szukać pomocy - dodaje rzeczniczka.

Będzie można też porozmawiać na miejscu z pracownikiem Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej, placówki zajmującej się m.in. pomocą osobom uzależnionym.

- W ogłoszeniach duszpasterskich po każdej mszy będzie nagłaśniana akcja antydopalaczowa. O tym, że dopalacze są niebezpieczne i można po nich umrzeć, chcemy informować osoby w różnym wieku, przez różne autorytety – mówi naczelnik Monika Szewczyk.