WOŚP-owa aukcja dobiegła końca. Nazwa ronda została wylicytowana za 9600 złotych. 15 osób walczyło o symboliczny akt własności oraz prawo do nadania nazwy, która będzie obowiązywała do końca stycznia przyszłego roku. Wyścig trwał od 10 stycznia. Największy skok zanotowano wczoraj (19 stycznia). Dziś do godziny 11.30 na liczniku mieliśmy 8700 złotych.

Walka trwała do ostatnich minut. Tuż przed końcem licytacji, o 11.56, kwota przeskoczyła na 9600 zł i tak zostało do końca. Kto jest szczęśliwcem, którego tabliczka będzie widnieć na rondzie? Nie ma na razie oficjalnych informacji czy jest to osoba prywatna czy firma. 
 

Rondo jest w trakcie budowy. Tabliczka z nazwą zwycięzcy zostanie umieszczona na latarni na jego koszt dopiero od momentu oddania ronda, czyli około czerwca 2020 roku. Oprócz tego będzie miało swoją oficjalną nazwę, którą wybiorą urzędnicy z pabianickiego magistratu. Pod koniec listopada w artukule Kto patronem ronda pisaliśmy, jakie propozycje wpłynęły do Urzędu Miejskiego. Na profilu facebookowym Życia Pabianic pytaliśmy także o pomysły czytelników.

Pabianicki 28. finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy przyniósł rekordową zbiórkę. W tym roku zebrano 272.250.95 zł (wraz z aukcją dotyczącą nazwy) Aukcje allegro pabianickiego sztabu nadal trwają. Można zostać posiadaczem min. vouchera na sesję zdjęciową lub karnetu na siłownię.