- Jednym z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego było utworzenie na Strzelnicy wybiegu dla psów – przypomniał radny Antoni Hodak (PiS) podczas obrad Rady Miejskiej. - Nie uzyskał on, co prawda, wystarczającej ilości głosów, jednak sam fakt powstania takiej społecznej inicjatywy pokazuje, że jest zapotrzebowanie na wybieg dla psów w naszym mieście.

ZOBACZ TEŻ: Wybieg dla psów - tak, potrzebujemy!

W odpowiedzi na zapytanie radnego prezydent Grzegorz Mackiewicz stwierdził, że „obecnie priorytetem jest budowa pawilonu dla kotów, modernizacja schroniska oraz tworzenie miejsc do przebywania z psem. Jedno takie miejsce powstało przez wydzielenie ścieżki do spacerowania z psami na skwerze im. Pietrzaka [skwer przy ul. Szarych Szeregów – przyp. red.], wzdłuż której ustawiono dystrybutory torebek i kosze do sprzątania”.

- Szacowany koszt budowy takiego obiektu, z podziałem na strefy dla małych i dużych psów, według ceny budowy w innych miastach dla terenu o powierzchni ok. 800 metrów kwadratowych to około 300.000 zł – wylicza Aneta Klimek, rzeczniczka prezydenta.