- To bardzo intensywny czas i najtrudniejsza praca. Teraz odwiedzamy rodziny, które są zarejestrowane w systemie, aby zdążyć z formalnościami do 16 listopada – mówi liderka Szlachetnej Paczki w Pabianicach.

Wtedy nastąpi oficjalne otwarcie bazy rodzin. Tego dnia będzie zorganizowany marsz, w którym wezmą udział wolontriusze z województwa łódzkiego.

- Tegoroczny event rozpoczynamy na Placu Wolności w Łodzi, gdzie wszyscy uczestnicy zbiorą się, by pomaszerować ulicą Piotrkowską, aż do samej mety, czyli do pasażu Schillera – informuje Justyna Wyszkowska, asystent do spraw promocji Szlachetnej Paczki w województwie łódzkim.  

Pabianickich wolontariuszy jest 18. Połowa z nich ma już doświadczenie przy organizacji poprzednich edycji akcji. Są również nowi, którzy dopiero w tym roku zaczynają pomagać Szlachetnej Paczce. Do odwiedzenia mają 55 rodzin.

- Gdy nastąpi otwarcie bazy będziemy mogli przeczytać ich historię na stronie internetowej i wybrać te, które urzekną nas najbardziej – dodaje Anna Kurkowska.

Jak to zrobić? Na początku należy wybrać województwo, w naszym przypadku łódzkie. Następnie pojawią nam się miejscowości. Po kliknięciu na miasto Pabianice znajdziemy wykaz rodzin z naszego rejonu. Wchodząc po kolei w każdą z nich przeczytamy opis sytuacji, w której obecnie znajduje się rodzina, a także dowiemy się jakie są jej najważniejsze potrzeby. Będzie tam wykaz konkretnych produktów, których potrzebują. Po wybraniu rodziny, strona przekieruje nas do formularza kontaktowego, w którym trzeba będzie podać niezbędne dane osobowe, m.in. imię, nazwisko, e-mail oraz numer telefonu. Dane te zostaną udostępnione wolontariuszowi, który będzie nas wspierał w przygotowaniu paczki.

Finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki zaplanowano na 6-8 grudnia.