W czasie trwania III Pabianickiego Półmaratonu ZHP z ruchu kołowego całkowicie wyłączony zostanie fragment ulicy Kilińskiego i Jutrzkowickiej, tj. od skrzyżowania ulic Roweckiego/Kilińskiego do skrzyżowania ulic Jutrzkowicka/Świetlickiego.

Autobusy MZK i PKS-u pojadą objazdami.

Od skrzyżowania ulic Jutrzkowicka/Świetlickiego, na dalszym odcinku drogi wojewódzkiej nr 485 w kierunku Pawlikowic do skrzyżowania z drogą do Terenina/Władysławowa, uczestnicy półmaratonu zajmą jeden pas drogi, a ruchem będą kierować funkcjonariusze policji. 

 

W godzinach 10.00-14.00 autobusy linii „265” i PKS Bełchatów pojadą zmienionymi trasami.

Od skrzyżowania Kilińskiego/Roweckiego ulicami: Grota-Roweckiego, Bugaj, Świetlickiego aż do skrzyżowania Jutrzkowicka/Świetlickiego i dalej bez zmian w kierunku Pawlikowic.

Podana trasa objazdu obowiązuje w obu kierunkach. Przystanki Kilińskiego/cmentarz, Kilińskiego/stadion oraz Jutrzkowicka 20 i Jutrzkowicka 23 będą zawieszone. 

Przystanki dodatkowe w kierunku Pawlikowic: Grota-Roweckiego/hala sportowa (dla „265” i PKS) oraz Świetlickiego/stacja paliw (dla „265”).

Przystanki dodatkowe w kierunku centrum Pabianic: Świetlickiego/Jutrzkowicka (dla „265”) oraz Grota-Roweckiego/Kilińskiego (dla „265” i PKS).