W ubiegłym tygodniu z mundurem pożegnał się inspektor Tomasz Szwed, który ostatnie 3 lata był komendantem pabianickiej policji. Po 30 latach służby przeszedł na emeryturę.

Zobacz: Odszedł komendant policji. Dlaczego?

Nowym szefem naszych policjantów od 16 stycznia został równie doświadczony policjant (w służbie od 1995 roku) - mł. insp. Jarosław Tokarski.

- Swoją karierę zawodową rozpoczął w pionie prewencji, aby później przez kolejne lata awansować w pionie kryminalnym – przedstawia nowego szefa, oficer prasowy podkom. Ilona Sidorko. - Od 2006 roku był kierownikiem referatu zajmującego się zwalczaniem przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, a następnie naczelnikiem tego wydziału i kolejno Naczelnikiem Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową piotrkowskiej jednostki.

Po latach tropienia przestępców, w 2016 roku mł. insp. Tokarski objął stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli, a od lutego 2020 roku Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie – dodaje podkom. Sidorko.

Mł. insp. Jarosław Tokarski został odznaczony Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. A prywatnie? Interesuje się muzyką oraz motoryzacją.