Na konferencji prasowej pabianickiego PiS-u pojawili się Piotr Polak i Marek Matuszewski. Posłowie omówili główne rozwiązania i propozycje zmian, jakie przedstawiła wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydatka na premiera, Beata Szydło na kongresie programowym w Katowicach. O jakie zmiany chodzi? Dotyczą głównie obniżenia wieku emerytalnego, podniesienia kwoty wolnej od podatku oraz dodatku na każde drugie i kolejne dziecko w wysokości 500 zł.

- Aby zrealizować te założenia, wystarczy 39 miliardów złotych, a nie jak twierdzi Platforma aż 100 miliardów - mówił Polak.

W jaki sposób PiS chce pozyskać pieniądze? Według ich wyliczeń około 9 miliardów zł to podatek VAT (23%) od 39 miliardów, które pozostaną na rynku. Dalej 52 miliardy, które uda się pozyskać dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, 4 miliardy z zahamowania wyprowadzania podatków z Polski do „rajów podatkowych” (na postawie raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego), 3 miliardy z opodatkowania sklepów wielkopowierzchniowych podatkiem obrotowym oraz 5 miliardów pochodzących z podatku bankowego.

- To łącznie daje kwotę 73 miliardów. Odejmując od tego zobowiązania wobec wyborców, których koszt wynosi 39 miliardów, zostają nam jeszcze 34 miliardy na rozwój gospodarki - podsumował Matuszewski. - Jak widać, to wszystko da się zrobić, dlatego zachęcamy do popierania pani Szydło.

Posłowie na koniec rozdali pabianiczanom ulotki z programem wyborczym kandydatki PiS na premiera Polski.