Przez ostatnich kilka tygodni wypożyczanie rowerów było niemożliwe. Dziś w nocy system znowu zaczął działać między innymi w naszym mieście.

- Rząd przychylił się do apeli i w najnowszym rozporządzeniu epidemicznym zniósł zakaz korzystania z miejskich wypożyczalni rowerowych. W środę wypożyczalnie rowerów miejskich w miastach obsługiwanych przez Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora tego typu inwestycji w kraju, ponownie zostaną uruchomione- informuje operator.

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem, firma Nexbike, będzie przeprowadzać systematyczną (przynajmniej dwa razy dziennie) dezynfekcję newralgicznych elementów jednośladów, takich jak kierownice, siodełka, linki i manetki.

Zaleca się, aby użytkownicy przed skorzystaniem z roweru publicznego we własnym zakresie również dezynfekowali wymienione powierzchnie. Nie zaszkodzi założyć także jednorazowe rękawiczki. Przypominamy, że w czasie jazdy rowerem obowiązuje zakrywanie nosa i ust. Kto i gdzie powinien, a kto nie musi? Przeczytaj.

W Pabianicach istnieje 14 stacji rowerowych. Niedawno pabianiczanie wybierali dodatkową lokalizację. Przeczytasz o tym w artykule: Dodatkowa stacja mobilna. Gdzie?