ad

Na pomoc szpitalowi w walce z pandemią, miasto wydało już prawie 1,5 miliona złotych.

- W kwietniu sfinansowało zakup i montaż 6 drzwi oraz systemu zabezpieczeń szpitala, na który złożyły się monitoring wizyjny oraz kody i karty dostępu. Wartość udzielonej pomocy wyniosła 99.101,93 zł – wylicza Aneta Klimek, rzecznik ratusza.

Zobacz też: Do pabianickiego szpitala przyjechał nowy sprzęt medyczny

Ostatnio na oddział „covidowy”, która działa od 30 października w naszym szpitalu, miasto kupiło 8 kardiomonitorów z jednostką sterującą. Kosztowało to kolejne 116.499,60 zł. Zamówiony sprzęt został już zamontowany i przetestowany na oddziale.

- Z budżetu miasta na wsparcie szpitala w walce z epidemią przeznaczono łącznie 215.601,53 zł plus 330 tys. zł w gotówce. Kwota ta nie była zabezpieczona w tegorocznym budżecie. Doliczając zakup m.in. na środki ochrony i dezynfekcji, „covidowe” wydatki wyniosły 1.430.000 zł - dodaje rzeczniczka.

Zobacz też: Nowe łóżka staną na oddziale "covidowym" pabianickiego szpitala

Wiceprezydent, Marek Gryglewski (który sam przeszedł zakażenie koronawirusem) pochwalił się również, że wspólnie z samorządowcami z pabianickiej Lewicy i prezydentem Mackiewiczem, przekazali szpitalowi pulsoksymetry oraz maski ochronne FFP3.

- W obecnej, trudnej sytuacji przyda się każda pomoc. Dziękujemy – a ja, jako ozdrowieniec, dziękuję szczególnie - lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim pracownikom służby zdrowia za Wasz trud i odwagę – napisał na swoim profilu fb.