Tradycyjnie pabianiczanie spotkają się na Starym Rynku.
– Nie chcemy jeszcze zdradzać żadnych nazwisk, ale jak co roku na głównej scenie pojawią się zarówno gwiazdy rodzime, jak i te większego formatu – mówi Piotr Roszak, główny organizator WOŚP w Pabianicach.
Przy okazji wielkiej niedzielnej imprezy, będziemy mogli pobawić się na wesołym miasteczku oraz podziwiać pokazy pirotechniczne. Będzie koncert młodych pabianickich zespołów w Osiedlowym Domu Kultury i wielka zabawa dla dzieci.
– Najmłodsi pabianiczanie będą bawić się w sobotnie przedpołudnie na hali MOSiR. Wieczorem fani mocniejszych brzmień pobawią się podczas koncertu rockowego, tym razem w klubie Rock Fabryka. Organizatorzy mają również w planach wielką licytację złotego serduszka – dodaje.
W zeszłym roku na ulicach pojawiło się 120 wolontariuszy. Podczas najbliższego finału pabianiczanie będą mogli wrzucić pieniądze do 300 puszek.
– Odpowiadamy tym samym na prośby tych osób, które narzekały, że nie mogą znaleźć wolontariuszy na ulicach – mówi Roszak. – Wciąż poszukujemy wolontariuszy!
Każdy, kto chce wesprzeć pabianicką orkiestrę, może kontaktować się z organizatorami, pisząc na: wosp@op.pl. Podczas XIX finału WOŚP odbędzie się również „akcja grosik”.
– Będzie polegała na zebraniu jak największej ilości miedziaków. Akcja zostanie przeprowadzona we wszystkich szkołach podstawowych. Klasa, która zbierze najwięcej złotych monet, otrzyma cenne nagrody – obiecuje Roszak.
W tym roku będziemy grać dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.