Była to też doskonała okazja, by wyróżnić tych, którzy najbardziej napracowali się przy organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście.

- Bardzo dużo podziękowań spłynęło na mnie dlatego, że rekord, organizacja „ach, och”... Dziś wiem, że bez tych ludzi nic by się nie odbyło. Wiem też, że słowa "szef sztabu" znaczą tyle, co nic bez zespołu, a z takim zespołem czuję się doskonale i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś mi zaufają - podkreślał dumnie Michał Pietrzak.

Symboliczne dyplomy powędrowały do: Moniki Witusik-Kamieniak, Dariusza Kamieniaka, Mariusza Bartosika, Marcina Krebsa, Kamili Kot, Jakuba Klimka, Jacka Adamca, Ines Lewandowskiej, Małgorzaty Szynki, Beaty Rusek, Anny Szynkiewicz, Andżeliki i Krzysztofa Bajów, Joanny Pietrzak, Piotra Dorawy, Piotra Cieśli, Pauliny Zarzyckiej, Oliwii Kruczkowskiej, Sylwii Strzelczyk, Piotra Chrabelskiego, Macieja Tomaszewskiego, Kacpra Błaszczyka, Krzysztofa Kalwasa, Jarosława Drzymalskiego, Amelii Florencji Mirys, Anny Dynaryńskiej oraz Anny Zych- Jaros,

To oni stworzyli finał WOŚP 2022!

W imieniu WOŚP-owej załogi, Michałowi Pietrzakowi podziękował Dariusz Kamieniak, szef sztabu w latach 2015-2019.

- Praca pod twoim przewodnictwem była naprawdę super i śmiało mogę powiedzieć, że wprowadziłeś ten finał na jeszcze większy poziom, niż był – przyznał.

Podziękowania odebrali również przedstawiciele władz powiatu i miasta, gospodarze centrum handlowego „Tkalnia” oraz Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno-technicznych PCM, którzy bez wahania wspomogli organizację imprezy.

- Podziękowania należą się również naszym wolontariuszom, darczyńcom, a także partnerom - firmom i osobom prywatnym, które nas wsparły w tym roku. Wielkie dzięki dla pabianickiego Hufca ZHP, bez którego Orkiestry nie byłoby w Pabianicach – wyliczał Michał Pietrzak.

To oni stworzyli finał WOŚP 2022!

Kilka słów wygłosił również przedstawiciel firmy jubilerskiej OCH!, która przekazała w tym roku na licytację serduszko z 14-karatowego złota.

- Naszym małym marzeniem było, by osiągnęło tak dużą kwotę – przyznał.

Ten najcenniejszy, unikatowy, orkiestrowy gadżet „poszedł” za 51 tys, złotych. Jego licytacja wzbudziła niemałe emocje. Zrzucili się na niego dwaj darczyńcy.

- Dzięki temu, że licytujący dogadali się, ta kwota stała się realna. Jeśli osoby, do których trafiło serduszko zgodzą się, wykonamy taki sam egzemplarz dla anonimowego współdarczyńcy.

To oni stworzyli finał WOŚP 2022!

Tak licytowano złote serduszko. 

Jedynym benificjentem sprzętu medycznego i okołomedycznego, pochodzącego z WOŚP jest Pabianickie Centrum Medyczne. Z aparatury kupionej dzięki środkom zbieranym przez fundację Jurka Owsiaka korzystają u nas pacjenci oddziału dziecięcego, neonatologicznego, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz zakładu opiekuńczo-leczniczego. Do dziś, do pabianickiego szpitala przyjechał sprzęt za kwotę blisko 1 mln 113 tys. złotych.

- Bardzo serdecznie dziękuję wolontariuszom oraz wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu, że tak hojnie wrzucaliście do puszek i te 30 finałów poskutkowało takim sukcesem – podkreślił Adam Marczak.

Podczas piątkowego podsumowania nie zabrakło WOŚP-owych wspomnień.

Michał Pietrzak podkreślił, że warto pamiętać o tych, którzy sprawili, że z roku na rok Orkiestra w naszym mieście rosła w siłę. Mowa o jego poprzednikach: Tomaszu Antosiaku, Piotrze Chrabelskim, Aleksandrze Jarmakowskiej, Michale Karpińskim, Piotrze Roszaku, Dariuszu Kamieniaku i Macieju Tomaszewskim.

- Zaczynali od spontanicznych zbiórek w harcówkach i na chodnikach, by w końcu nadać pabianickiemu finałowi kształt kilkudniowego święta obejmującego cały powiat - wspominał.

O tym, ile w tym roku ostatecznie zebrały Pabianice podczas ostatniego finału WOŚP, dowiemy się najprawdopodobniej w marcu. Deklarowana kwota to - póki co - 300 tys. złotych.

- Koncert finałowy musieliśmy odwołać, ale obiecuję, że wiosną wyszalejemy się pod sceną – obiecał szef sztabu.

Po oficjalnej części na scenie wystąpili aktorzy teatru DlaNiepoznaki w spektaklu pt.”Olimp”. Michał Pietrzak wcielił się w jedną z ról. 

To oni stworzyli finał WOŚP 2022!

Pabianicki finał WOŚP w liczbach:

320 - tyłu wolontariuszy kwestowało

293.976 zł - poprzedni rekord ustanowiony w 2020 roku

300.000 zł - nowy rekord (ale to nie wszystko)

43.426 zł - kwota zebrana do wszytskich e-skarbonek powiązanych z naszym sztabem

43.012 zł - dotychczasowe aukcje na Allegro (bez aukcji nieopłaconych i trwających)

18.737 zł - kwota zebrana za pomocą terminali płatniczych

~ 177 tys. zł - deklarowana kwota zebrana do puszek (w trakcie weryfikacji przez banki)

~1.112.898 zł - wartośc sprzętu zakupionego nprzez WOŚP dla Pabianic