Gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska. Wystąpi o godz. 18.00. Koncert potrwa godzinę.

- Mamy nadzieję, że ta gwiazda nie tylko rozgrzeje pabianiczan, ale także ściągnie inne osoby z regionu i z kraju. Mamy taką ambicję, aby to był największy koncert w regionie – mówił Robert Zapędowski, dyrektor marketingu A&A Holding.

Na głównej scenie wystąpią też zespoły: Tipsy Drivers i &Inni.

WOŚP 2022: Harmonogram dopięty. Przyjedzie do nas Czesław Mozil Życie Pabianic

Poza finałem

Imprezy orkiestrowe zaczną się ponad tydzień wcześniej. 22 stycznia (sobota) będzie pierwszy koncert w Tkalni, podczas którego wystąpią Este, pabianicki raper i Weronika Borowiec.

- To świetny duet, który na pewno przyciągnie sporo ludzi – dodaje Zapędowski.

W kolejnych dniach zaplanowano występ Władysława Jareckiego z „The Voice Senior”.

- Pracujemy nad tym, żeby było jeszcze więcej koncertów. Poza tym chcemy organizować panele dyskusyjne, a nie tylko stawiać na czystą rozrywkę, która oczywiście jest ważna. Chcemy, aby pięknym wydarzeniem było również światełko do nieba – dodaje Zapędowski.

Nie tylko w Tkalni

W programie od piątku do niedzieli jest wiele imprez towarzyszących. W Gminnym Domu Kultury w Ksawerowie odbędzie się tradycyjna impreza „Przydasie”. Będzie turniej piłki nożnej na oraz joga. Dla orkiestry zatańczymy zumbę.

Tradycyjnie zostanie zorganizowany festyn „Dzieci-Dzieciom”. Jeszcze nie wiadomo gdzie się odbędzie, albo w hali powiatowej, albo w sali MOSiR przy ul. Grota Roweckiego.

W akcję włączają się wolontariusze DKMS, czyli będzie możliwość zarejestrowania się w bazie dawców.

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi Teatr DlaNiepznaki, który wystawi spektakl „Olimp”.

Późnej będzie stand up Skiby z Big Cyca. Bilety będzie można nabyć przez licytację na allegro. Liczba osób uczestniczących będzie ograniczona.

- Prosimy dobrowolnie okazywać paszporty szczepień. Wtedy będziemy mogli salę wypełnić po brzegi – dodaje Pietrzak.

W dniu finału odbędą się m.in. Nerf Arena, bieg „Policz się z cukrzycą” i morsowanie.

- Limit biegaczy został już wyczerpany. Być może podejmiemy decyzję, że zwiększymy go o dwadzieścia osób – mówił Michał Pietrzak, szef pabianickiego sztabu WOŚP. - Poza tym po Pabianicach będzie podróżowała przyczepka oklejona serduszkami, zrobimy też wielkie żywe serce.

WOŚP 2022: Harmonogram dopięty. Przyjedzie do nas Czesław Mozil Życie Pabianic

W organizację imprezy włączają się również władze miasta i powiatu.

- Orkiestra niesie za sobą dobro. To powinno być dla nas najważniejsze, szczególnie w obecnej, pandemicznej sytuacji. Powinniśmy wyjść z domu i pokazać, że ten drugi człowiek jest ważny – mówiła Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, wiceprezydent Pabianic.

- Apelujemy o liczny udział. Pieniądze, które są zbierane wracają w jakiejś części do powiatu, bo sprzęt wielokrotnie trafiał już do naszego szpitala – mówił Jacek Wróblewski, członek zarządu Powiatu Pabianickiego.

W organizację imprez zaangażowane są m.in. Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Pabianicki sztab zaprezentował swój własny plakat orkiestrowy. Na nim znajdziemy wykaz imprez okolicznościowych i tego, co się będzie działo 30 stycznia, w dniu finału.

Dzięki wpłatom do e-skarbonki na koncie pabianickiej orkiestry jest już ponad 10 tysięcy złotych. Większość pieniędzy pochodzi z wpłat uczestników biegu "Policz się z cukrzycą".