Były już oszustwa na wnuczka, policjanta, rehabilitanta, elektryka - a teraz na pracowników administracji. Pukają do mieszkań, mówią, że jest awaria wody i okradają lokatorów. Oszuści dokonują przestępstw na szkodę starszych, samotnie zamieszkałych osób.

- Przestrogą niech będzie historia dwóch pabianiczanek w wieku 81 i 87 lat, które padły ofiarami perfidnych złodziei – przestrzega kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej komendy.

Stało się to we wtorek w godzinach dopołudniowych na osiedlu Bugaj. Do mieszkania 87-letniej lokatorki przyszła kobieta z mężczyzną. Poinformowali, że są pracownikami wodociągów i muszą sprawdzić stan rur kanalizacyjnych i ciśnienie wody. Poprosili więc gospodynię, aby poszła do łazienki i odkręcała wodę pod natryskiem. Oszustka zagadywała starszą panią rozmową. W tym czasie mężczyzna plądrował szafki. Pabianiczanka straciła bezcenne dla niej monety.

- O tym, że padła ofiarą przestępstwa, zorientowała się dopiero po wyjściu złodziei – dodaje komisarz Szczęsna.

W podobny sposób została pokrzywdzona 81-latka. W jej mieszkaniu również pojawiła się prawdopodobnie ta sama para oszustów. Pod pretekstem kontroli instalacji wodnej starsza pani wpuściła ich do mieszkania. Kobieta odwracała rozmową uwagę starszej pani, a mężczyzna plądrował szafki.

Rysopis sprawców:

Kobieta w wieku około 30 lat, wzrost około 155 cm, włosy ciemne krótkie. Ubrana była w granatową pikowaną kurtkę, buty sportowe.

Mężczyzna w wieku około 30 lat, około 170 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, włosy krótkie blond. Ubrany był w jasną kurtkę.

Podczas tegorocznej inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus apelował do seniorów o rozwagę i ostrożność, by nie stali się ofiarą perfidnych oszustów.  

Każdy, kto zetknie się z podobnym sposobem działania przestępców  proszony jest o natychmiastowy kontakt z pabianicką policją pod numerem telefonu 997 lub 112.