Na Międzynarodowy Folk Festiwal „Polka” pierwsi dotarli do nas tancerze z Meksyku. Zamieszkali u rodzin tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca „Bychlewianka”, współorganizatora muzycznego wydarzenia. Ich pierwszy występ podziwialiśmy w Rzgowie, a w poniedziałek przed Urzędem Miejskim w Pabianicach. Rozdawali przechodniom ulotki z informacjami o festiwalu. 

Grupo Folklorico de Mexico Alianza składa się z 21 osób. Od 16 lat występują na festiwalach na całym świecie. W tym roku pokażą się jeszcze m.in. w Rosji.

- Zostaliśmy tutaj bardzo miło przyjęci. Nie możemy się doczekać, jak zareagują na nasze występy mieszkańcy okolic - mówiła Belen Taramillo. 

A zareagowali bardzo pozytywnie. Na rynku obok kościoła św. Mateusza, gdzie w czwartek festiwal został uroczyście otwarty, pojawili się pabianiczanie, którzy głośno oklaskiwali każdy występ. Największe brawa dostali właśnie Meksykanie.

- Cześć, ola Pabianice! – przywitał widzów jeden z mariachi. A po występie podziękował po polsku za wspólną zabawę.

Tancerze będą u nas gościć do poniedziałku. Program festiwalu: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/kolorowo-i-miedzynarodowo.html

więcej w papierowym wydaniu Życia Pabianic