Podobnie, jak w ubiegłą niedzielę parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego będzie transmitowała mszę świętą przez internet, na swojej stronie internetowej oraz Facebooku.

Zobacz też: Msza na Facebooku, spowiedź na telefon. W kościele kilku wiernych. To III niedziela Wielkiego Postu w obliczu pandemii

- Mając na uwadze zagrożenie zdrowia i życia wiernych, zgodnie z zaleceniem Arcybiskupa Metropolity, zawieszamy odprawianie nabożeństw pasyjnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zachęcamy, by te formy modlitwy podjąć indywidualnie w swoich domach lub prywatnie w kościele – zachęca parafia.

Jutrzejsza msza online odprawiona zostanie o godzinie 11.00. A o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.

- Brak uczestnictwa we mszy świętej w kościele w najbliższą niedzielę objęty jest dyspensą i nie jest traktowany jako grzech ciężki - uspokaja parafia.

Do codziennej modlitwy zachęca również parafia Najświętszej Maryi Panny, która prowadzi transmisje online codziennie.

- Organizujemy transmisję on-line na stronie naszej parafii na Facebooku modlitwy różańcowej – codziennie o godz. 20.30, Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.00 i Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 17.00. Zachęcamy do skorzystania z tej formy włączenia się we wspólną modlitwę.

Parafia Miłosierdzia Bożego na Bugaju przypomina, że na niedzielnej mszy może być maksymalnie 50 osób. Dlatego też organizuje dodatkową mszę św. w niedzielę o godz. 17.00.

- Jeśli przyjdzie więcej osób druga Msza św. będzie równolegle sprawowana w kaplicy św. Józefa – zapowiada.