Dziś znicze i kwiaty można kupić na stoisku, które ustawiono na ul. Kilińskiego przy samym wjeździe na parking przed cmentarzem komunalnym.

Jak widać na zdjęciu handlujący są obserwowani przez monitoring miejski.

Stoisko nie jest tak okazałe jak te, które zlikwidowano. Wystawiono niewielki stolik, a na nim kilka rodzajów zniczy. Na zdjęciu, które przysłał nam czytelnik widać również, że klientów nie brakuje.

Przypomnijmy:

Miasto musiało zlikwidować stragany z kwiatami w związku z przebudową ulicy Kilińskiego. Po stronie wschodniej została wydzielona ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych. Inwestor, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich, już w fazie projektowania przebudowy drogi informował władze miasta, że nie widzi tu miejsca na targowisko. Dlatego osoby, które miały tutaj stragany handlowe dostały wypowiedzenie. Z ponad dwutygodniowym opóźnieniem wyprowadziła się ostatnia handlująca. Pani Katarzyna od wielu lat toczy bój z Urzędem Miasta o możliwość handlowania przed cmentarzem. W związku z wypowiedzeniem najmu otrzymała propozycję zorganizowania straganu na targowisku przy ul. Łaskiej.