Seniorzy to jedna z największych grup zamieszkujących nasze miasto. Na 59.154 mieszkańców naszego miasta (stan na sierpień 2021) pabianiczanek powyżej 60. roku życia przypada 11.563. Stanowią one zatem prawie 20 procent liczby ludności Pabianic. Jest to silna grupa, tym bardziej, że tu kobiety przewyższają swoją liczebnością ponad dwukrotnie mężczyzn. Panów na emeryturze (tj. powyżej 65 lat) mieszka tu zaledwie 4.888. Dlatego też taka silna grupa zasługuje na własną imprezę. W tym roku ponownie odbędzie się Pabianicka Senioriada.

Szósta edycja tej imprezy rozpocznie się w przyszłą sobotę (25 września) o godz. 12.00 od kolorowej parady. Barwny korowód w tym roku przejdzie sprzed domu handlowego Domus przy ul. Bagatela, na parking Centrum Handlowego ECHO. Tu docelowo odbędzie się festyn.

Część artystyczną rozpoczną zespoły senioralne Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej: Jarzębina, Złota Jesień i Brzoza, a zaraz po nich zacznie się pierwsza część międzypokoleniowej potańcówki prowadzona przez znaną w Polsce DJ WIKę.

O godzinie 16.30 odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Życie zaczyna się po 60.” w którym wezmą udział: DJ WIKA-najstarsza dj-ka w Polsce, Janina Rosińska- 84-letnia biegaczka z Pabianic, która na swoim koncie ma 700 pucharów i tysiąc medali, w tym ponad 100 zdobyła w mistrzostwach Polski, Europy i Świata oraz znana wszystkim pabianiczanka uczestniczka ,,Sanatorium Miłości” Halinka Jaksa.

Gwiazdą tegorocznej Pabianickiej Senioriady to wybitny polski muzyk, chodząca historia opolskich festiwali- Andrzej Rosiewicz.

Po koncercie gwiazdy VI Pabianickiej Senioriady prosto ze sceny znana wszystkim DJ WIKA i DJ KRIS poprowadzą wielką międzypokoleniowa potańcówkę , która potrwa do godz. 19.00.

W trakcie VI Pabianickiej Senioriady będzie można skorzystać z wielu atrakcji skierowanych do naszych seniorów.