Do 10 września przed pabianickimi szkołami będą patrole policyjne. Funkcjonariusze skontrolują miejsca najbardziej niebezpieczne, sprawdzą, czy rodzice przewożą dzieci w fotelikach, czy korzystają z pasów bezpieczeństwa, parkują w miejscach niedozwolonych (np. tuż przed przejściem dla pieszych).
Policjanci będą zwracać uwagę także na prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Najmłodsi pabianiczanie w pobliżu szkół i przedszkoli mogą liczyć na pomoc policjantów, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.
– Skontrolowane będą wszystkie gimbusy wożące dzieci do szkół – zapowiada podkomisarz Joanna Szczęsna z pabianickiej policji. – W razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, wobec przewoźników zostaną wyciągnięte konsekwencje.

5wrześniawgodzinach9.00 – 12.00 będzie czynny specjalny telefon, przy którym mają dyżurować: policjanci, strażnicy miejscy z Pabianic oraz Konstantynowa, a także pracownik Wydziału Dróg i Mostów Starostwa w Pabianicach. Dzwoniąc na numer (42) 22 53 357, można zgłaszać uwagi i propozycje związane z poprawą bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa.