PKP wprowadziło zmiany w rozkładach jazdy. Z tej okazji od 10 lipca przez nasze miasto przejedzie nowoczesny pociąg Pendolino. Jednak tylko na czas objazdu. To tymczasowa zmiana na trasie Wrocław Główny - Warszawa Wschodnia. Niestety, aby przejechać się Pendolino, trzeba udać się na stację Łódź Widzew. Kolejny najbliższy przystanek to Warszawa. W naszym mieście szybki pociąg się nie zatrzyma. 

Jakie zmiany czekają nas w rozkładach jazdy?

Pabianiczanie będą mogli korzystać z czterech dodatkowych pociągów pośpiesznych PKP Intercity: IC „Włókniarz” w relacji Łódź Fabryczna – Pabianice – Szczecin Główny; IC „Wawel” w relacji Kraków Główny – Pabianice – Szczecin Główny; IC „Barbakan” relacji Kraków Płaszów – Pabianice – Szczecin Główny i IC „Portowiec” w relacji Katowice – Pabianice – Szczecin Główny - Świnoujście. Kursy te obsługiwane będą nowoczesnymi składami Flirt3, wprowadzonymi do eksploatacji półtora roku temu.

Pociągi w kierunku Szczecina odjadą z Pabianic o godz. 6.13, 10.24, 13.40 (w okresie wakacyjnym kurs wydłużony do Świnoujścia przez Międzyzdroje) oraz o 17.57 (od 10 lipca do 10 sierpnia o 18.10). Podróż z Pabianic do Szczecina będzie trwać od 5 godzin 12 minut do 5 godzin 40 minut.

Z Pabianic nadal będzie można też dotrzeć bezpośrednio w kierunku Trójmiasta nocnymi pociągami złożonymi ze składów wagonowych (także z wagonami z miejscami do leżenia i/lub sypialnymi): TLK „Wydmy” w relacji Katowice – Pabianice – Gdynia Główna – Łeba (z wagonami bezpośrednimi na Hel) oraz TLK „Pogoria” w relacji Bielsko-Biała Główna – Pabianice – Gdynia Główna (w okresie Bożego Ciała i wakacyjnym z wagonami bezpośrednimi z Zakopanego).

Podróż z Pabianic do Gdyni Głównej będzie trwać od 5 godzin 13 minut do 5 godzin 48 minut. PKP Intercity wydłuży trasę pociągu IC „Konopnicka” z Wrocławia do Węglińca przez Legnicę. Od 9 lipca do 10 sierpnia trasa wieczornego pociągu IC „Dąbrowska” będzie natomiast wydłużona z Ostrowa Wielkopolskiego do Wrocławia Głównego.

Na wszystkich kursach na trasie Warszawa – Pabianice – Wrocław kursują nowoczesne składy Pesa Dart: IC „Asnyk” w relacji Warszawa Wschodnia – Pabianice – Wrocław Główny – Jelenia Góra; IC „Dąbrowska” w relacji Warszawa Wschodnia – Pabianice – Ostrów Wielkopolski (od 9 lipca do 10 sierpnia do Wrocławia Głównego); IC „Orzeszkowa” w relacji Białystok – Warszawa Wschodnia – Pabianice – Wrocław Główny – Jelenia Góra; IC „Konopnicka” w relacji Białystok – Warszawa Wschodnia – Pabianice – Wrocław Główny – Węgliniec; IC „Słowacki” w relacji Warszawa Wschodnia – Pabianice – Wrocław Główny.