- Jesteśmy przeciwko prywatyzacji szpitala, prywatyzacji Zakładu Energetyki Cieplnej i przeciwko wszelkim podwyżkom – mówili przedstawiciele PiS podczas konferencji prasowej.

PiS uważa, że Zbigniew Dychto, który startował w ostatnich wyborach z listy Platformy Obywatelskiej, jest ich prezydentem. Teraz PO próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność za to, co dzieje się w mieście. Ich zdaniem PO bardzo wiele zawdzięcza Dychcie, przede wszystkim chodzi o ważne stanowiska w mieście.

- Aby słowa Platformy Obywatelskiej były dla nas wiarygodne, wszystkie osoby, które zaczęły piastować wysokie funkcje w ciągu tych kilku lat rządów Dychty, powinny odejść z tych stanowisk. Chodzi na przykład o dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Miejskiego Ośrodka Kultury – mówił Waldemar Flajszer, przewodniczący PiS w powiecie pabianickim.

Podczas konferencji prasowej PiS poinformowało o wyborach nowego zarządu partii. Nowym - starym przewodniczącym został Waldemar Flajszer. Jego zastępcą jest Maciej Łuczak. Skarbnikiem nadal pozostaje Monika Cieśla. Sekretarzem został Włodzimierz Stanek, który na tym miejscu zastąpił Marcina Wolskiego. W zarządzie są: Krzysztof Ciebiada, Roman Niedbała i Jarosław Kosmala. 7-osobowy zarząd będzie rządził pabianickim PiS przez kolejne dwa lata.

Na pytanie do Krzysztofa Ciebiady, czy będzie kandydował na prezydenta Pabianic odpowiedział: "Nie".