Konferencję zorganizowali radni powiatowi z ramienia PIS.

- Chcemy, by ludzie wiedzieli, co się dzieje w powiecie – tłumaczyli.

Podczas konferencji radni poruszyli tematy: likwidacji Liceum Ogólnokształcącego w Konstantynowie Łódzkim, budowy nowego mostu w Talarze, budowy chodnika przy ul. 20 Stycznia oraz skrzyżowania tej właśnie ulicy z ulicą Waltera-Jankego.

- Sprawa likwidacji szkoły wywołała duży odzew społeczny – zaznacza Waldemar Flajszer. - Istnieje jeszcze możliwość zablokowania procesu likwidacji, o ile dopisze nabór.

Radni wyrazili też zaniepokojenie ofertą pabianickich szkół ponadgimnazjalnych. Ich zdaniem jest ona zbyt uboga, przez co młodzież ucieka do łódzkich szkół.

- Są to raczej oferty zachowawcze, niż rozwojowe – podkreśla Flajszer.

Włodzimierz Stanek podkreślał z kolei, że dzięki jego inicjatywie skrzyżowanie ulic 20 Stycznia, Waltera-Jankego i Myśliwskiej stało się bardziej bezpieczne. To dzięki nowym sygnalizatorom. Na potwierdzenie przedstawił statystyki policyjne. W drugiej połowie roku 2011, kiedy sygnalizatorów nie było, zanotowano tu 6 zdarzeń drogowych, a w tym samym okresie 2012 już tylko 3. Radny przypomniał też, że zabiega o budowę chodnika przy 20 Stycznia.

- W tematyce drogowej warto też wspomnieć o możliwej blokadzie drogi w Rzgowie – dodaje Marcin Wolski. - Brana jest pod uwagę przebudowa skrzyżowania, a to bardzo niekorzystne dla mieszkańców. Nie wyobrażamy sobie takiego rozwiązania.

Ostatnim tematem, jaki poruszyli, była budowa mostu w Talarze.

- Przez 6 miesięcy mieszkańcy tej miejscowości będą pozbawieni możliwości dojazdu do swoich domów – zaznacza Wolski. - Ważne, że będzie to w okresie letnim, kiedy wielu ludzi jeździ tamtędy na działki.