Dziś (6 września) ekipa filmowa z TVP rozpoczęła w Pabianicach przygotowania do filmu historycznego pt. „Pogrom 1905. Miłość i hańba” (pisaliśmy o nim TUTAJ). Dla mieszkańców naszego miasta oznacza to tymczasowe utrudnienia w ruchu na ulicach: Bóźnicznej, Kościelnej, Poprzecznej, Szewskiej, Piotra Skargi i Warszawskiej. Filmowcy będą pracować u nas do 16 września. Przy powyższych ulicach stanęły wcześniej znaki zakazu zatrzymywania się, a niedostosowanie się do nich grozi odholowaniem pojazdów. Na płycie placu na Starym Rynku można już parkować.

Realizacja zdjęć planowana jest w dniach 12 – 14 września.

Między 11 a 16 września ulica Kościelna, Bóźniczna, Szewska i Poprzeczna zostaną wyłączone z ruchu samochodowego. Inaczej pojadą też autobusy komunikacji miejskiej.

- Z powodu konieczności skierowania autobusów objazdem ulicą ks. Piotra Skargi, od 11 do 16 września na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Kopernika będzie dodatkowo obowiązywał zakaz zatrzymywania się także po stronie południowej - poinformował Marcin Chmielewski, naczelnik Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunikacji UM.

Od 11 września autobusy linii 3 z Dworca PKP pojadą bez zmian do ul. 20 Stycznia, następnie objazdem ulicami: Skargi, Sobieskiego, Warszawską do Konstantynowskiej i dalej stałą trasą do Sikorskiego. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku. Autobusy linii 4, 6, D z Waltera-Jankego pojadą stałymi trasami do ul. 20 Stycznia, dalej objazdem ulicami: Skargi, Sobieskiego, Stary Rynek do Zamkowej i następnie bez zmian. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Na ul. Sobieskiego przy ul. ks. Piotra Skargi zostaną uruchomione przystanki tymczasowe w obydwu kierunkach.

Zatępczy parking pozostanie do użytku kierowców do zakończenia projektu tramwajowego.